Úvod Magazín Jaký drát do vinice, vinohradu

Chcete domácí vinohrad? Poradíme vám nejen s výběrem vhodného drátu

Drát do vinicePřemýšlíte o vlastním domácím vinohradu? Ať už máte k dispozici rozlehlejší lány pole, nebo jen pár metrů čtverečních vzadu na zahrádce, svého snu se nemusíte vzdávat. Poradíme vám, jak vinohrad založit, vybrat vhodné nářadí a drát do vinice a také pár tipů v péči o samotné rostliny.

Založení nového vinohradu

Pro vysázení rostlin révy vinné jsou nejvhodnější místa orientovaná na jih, jihovýchod či jihozápad. Svědčí jim svah, díky kterému může réva využít sluneční paprsky na maximum a prospívat. Doma na zahrádce (v nevinařských oblastech) by pak měla být réva chráněná ze severu. Je proto ideální vysazovat ji například podél stěny domu.

Co budete potřebovat:

Na vyměřené ploše si nejdříve vytvoříte osu celého vinohradu. Podle ní potom vytyčíte místa pro pozinkované sloupky, které budou vzdálené maximálně 3 m od sebe. Každý sloupek by měl být betonovou patku o rozměrech 40x60 cm. Poté, co do vykopané díry (hloubka cca ¼ délky sloupku) vsunete sloupek a srovnáte ho vodováhou, můžete betonovat. Beton nechte tvrdnout minimálně 24 hodin, teprve potom pokračujte v práci.

Mezi sloupky nyní natáhněte vodící drát. První je umístěný asi 50 cm nad zemí a další pak vždy zase po 50 cm. Ke každému sloupku připevněte drát samovrtným TEX šroubem. Vodící dráty poslouží jako opora pro rostoucí vinnou révu.

Drát do vinice z vlastní tažírny

Sázení a vyvazování vinné révy

Dráty do vinice vyrábíme ve vlastní tažírně v Radkyni.

Půda by měla být nakypřená, zbavená plevele. Sazenici révy vinné sázejte do předem připravené 30-40 cm hluboké jamky, dole s kvalitním humusem nebo substrátem. Každou sazenici při zahrnování hlínou prolijte minimálně pěti litry vody. Aby nám víno dobře rostlo, je nutné připevnit ho speciálním drátem do vinice. Vyvazování nás čeká asi po dvou letech růstu sazenic. Vyvazujte nejlépe na podzim. Vždy dbejte na to, abyste rostlinu nezaškrtili!

Použitý drát by měl být odolný vůči povětrnostním podmínkám a výkyvům počasí, ale i chemickým postřikům a insekticidům. Takový drát do vinohradu má vysokou pevnost a nízkou roztažnost

 

Potřebujete kvalitní drát do vinohradu? Kontaktujte nás.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

© 2021, DOPS s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Vytvořeno na eBRÁNA eshop

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR
PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI
"NOVÝ IMPULS"

Přeskočit na začátek stránky