Úvod Novinky Chovatelské pletivo a jeho využití

Chovatelské pletivo a jeho využití

29.11.2019 09:46

Chovatelské pletivo a jeho využití

Jak postavit výběh pro domácí zvířata, voliéru pro papoušky nebo třeba kotec pro králíky? Aby měla zvířata dostatečný výhled, neublížila si a zároveň nehrozil jejich útěk, doporučujeme vybrat jeden z druhů chovatelských pletiv a sítí. Bezpečně a poměrně snadno s nimi vytvoříte útočiště pro své domácí mazlíčky i užitková zvířata. 

Jaké druhy chovatelských pletiv u nás seženete

Výběr chovatelského pletiva vždy přizpůsobte nejen druhu zvířat, ale také jejich stáří, plemenu a velikosti. Jiné pletivo například využijte pro stavbu výběhu pro králíky a jiné pro kotce pro králičí mláďata. O pletivo se nesmí zranit, prostrčit oky hlavu nebo jím přímo uniknout.

Výběh pro slepice a domácí zvířataŠestihranné pletivo

Tato pletiva oceníte v chovatelství a zemědělství. Slouží pro snadné a bezpečné postavení plůtků pro slepice a využít jej mohou i lesníci pro ochranu mladých stromků před okusem zvěře.

Máme připravené šestihranné pletivo v různém provedení drátu, velikosti oka i povrchové úpravy. Proto můžete výběr přizpůsobit přímo vašim zvířatům.


Svařované sítě

Výběh pro psy

Svařované sítě jsou ideální na stavbu králíkáren, kotců pro psy i výběhů pro slepice. Jsou vyrobené z odolného pozinkovaného drátu o průměru 2 mm. Nejdůležitější je u těchto sítí to, aby se nerozplétaly a nedaly zvířatům příležitost k útěku.

Pozinkovaný svařovaný drát je proto pro stavbu zvířecích příbytků ideální. Důležitý je i výběr okatosti podle druhu a věku zvířat. Pokud například chováte kuřátka, zvolte co nejmenší okatost pletiva.


Klec pro papouška

Speciální účelové sítě – pro králíky, slepice i papoušky

S těmito sítěmi vytvoříte výběhy a kotce pro králíky, slepice i papoušky. Jde například o mřížky na králíkárny z pozinkovaného odolného drátu, který vydrží okusování od králíků, jejich lomcování s mřížemi.

Chovatelé exotických papoušků ocení odolné svařované mřížky, které vydrží i nápory od papouščího zobáku.

Náš tip! Dopřejte svým zvířatům dostatek čerstvého vzduchu a volného pohybu na trávě. Pomocí chovatelského pletiva můžete vytvořit výběh, kde se zvířata protáhnou a můžou zde bezpečně trávit čas mimo kotce a klece.

© 2020, DOPS s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Vytvořeno na eBRÁNA eshop

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR
PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI
"NOVÝ IMPULS"

Přeskočit na začátek stránky