Úvod Novinky Pevná podlaha s betonovou výztuží

Pevná podlaha s betonovou výztuží

05.03.2019 13:26

Pevná podlaha s betonovou výztuží

Březen otevírá sezónu stavebních prací. Chystáte se i vy pokračovat na svém projektu? Pokud máte připravenou základovou desku, která přes zimu odpočívala, čekají vás finální úpravy. Pokládka podlahy je pro vás tedy aktuální téma. 

Výztuha do drobnozrnných betonů

Metoda pokládky dlažby přímo do čerstvého betonu je oblíbená zejména u novostaveb, kde se aplikuje na základovou desku. 

Na vyzrálou spodní vrstvu přijde vrstva finální – vrstva drobnozrnného betonu.Ta zajistí dokonalé vyrovnání podkladu a připraví povrch pro pokládku podlahové krytiny. Víte, jak zajistit své podlaze pevnost a odolnost? Od toho jsou zde výztuhy do betonu

Jak na to? 

Mají podobu husté kovové mřížky o tloušťce pletiva. Postup pokládky je následující: Na zatvrdlý podklad naneseme tenkou vrstvu jemnozrnného betonu, na který rozložíme kovovou výztuhu. Tu pak zakryjeme další vrstvou, takže síť bude obalená betonem jako sýr v sendviči.

Tím vytvoříme základ odolného železobetonu. Ještě na vlhký jemnozrnný beton následně pokládáme vhodnou dlažbu. Díky tomu se obě vrstvy dokonale spojí a vytvoří jednolitý celek. 

Přizpůsobivé a účinné 

Tyto vyztužující sítě nabízíme ve dvou rozměrech, a to ve velikosti 1x22x3 metry. Pozinkovaný železný drát, ze kterého jsou vyrobeny, je silný 2 mm, takže se sítě v malém množství dají převážet stočené, podobně jako pletivo. Díky malé tloušťce je možné sítě libovolně zkracovat, a přizpůsobit tak rozměrům vaší podlahy. 

Použití těchto výztuh zajistí efektivní vyrovnání a zpevnění svrchní betonové vrstvy. Sítě do drobnozrnných betonů také skvěle propojí beton s podlahovou krytinou. Zaručují zpevnění podlahy a zvyšují její odolnost. 

© 2020, DOPS s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Vytvořeno na eBRÁNA eshop

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR
PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI
"NOVÝ IMPULS"

Přeskočit na začátek stránky