Úvod Novinky Výhody ocelových vláken do betonu

Výhody ocelových vláken do betonu

18.02.2019 13:54

Výhody ocelových vláken do betonu

Jaro se blíží. Chystáte se betonovat? Máme pro vás tip, který zaručí vašemu projektu profesionální výsledek. 

Síla je v množství

Že „pár drátků“ něco změní? Ale samozřejmě. V první řadě jich není „pár“, ale mnohem víc. Je jich jako mravenců v mraveništi. Jeden drátek nesvede nic, ale když jsou jich tisíce, dokáží společnou silou vytvořit odolný a trvanlivý drátkobeton

Vyztuží a zpevní 

Zkušení stavebníci vědí, že beton je nezbytné vyztužit kovovou armaturou. Podle velikosti a typu projektu se používají roxory, do velkých ploch pak železné kari sítě. Výhody vláken do betonu jsou zejména v tom, že výsledný kompozitní materiál zabraňuje vzniku trhlin. Pokud do betonu ke stávající kovové konstrukci přidáte i ocelová vlákna, zajistí rozptýlená výztuž betonovému monolitu vyšší odolnost.

Drátky ale fungují jako spolehlivá výztuž i samostatně

Díky svým nepatrným rozměrům rovnoměrně zpevnímnohem tenčí plochu betonu, než jakou potřebují kari sítě. Drátkobeton (též vláknobeton) má navíc mnohem vyšší únavovou odolnost, takže jej není třeba tolik opravovat. Skvěle se proto hodí na úpravy a realizace interiérových i venkovních podlah nebo parkovacích ploch. Využijete jej také při budování plotů nebo odlévání do forem. Drátky v betonu se zkrátka snadno přizpůsobí i netypickým tvarům.  

Kvalita jménem Feramzit

Pro váš stavební projekt nabízíme kvalitní ocelová vlákna naší značky Feramzit. Ne po kusech, ale po kilech. Doporučené množství pro kvalitní vláknobeton je totiž 25 kg ocelových vláken na 1 m³ betonu. 

Ocelové vlákno je malý, ale nezbytný pomocník pro váš velký projekt. 

© 2020, DOPS s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Vytvořeno na eBRÁNA eshop

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR
PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI
"NOVÝ IMPULS"

Přeskočit na začátek stránky