Úvod Magazín Různé druhy pletiva - kam se hodí a proč

Různé druhy pletiva - kam se hodí a proč

Plotové pletivo může mít různé provedení. Existuje pletivo poplastované, pozinkované, nebo svařované. A dále známe i tzv. trubičkové ploty na zahradu. Víte, kam se hodí každý z těchto typů oplocení? Čtěte dál, a my vám to prozradíme.

Běžné poplastované či pozinkované pletivo

Poplastované plotové pletivo si našlo své místo pod sluncem a stalo se nejpoužívanějším typem oplocení vůbec. Majitelé rodinných domků se nebojí jeho podoby, ale naopak ho vítají jako kompromis mezi vzhledem, užitkem a cenou. Kromě ceny je výhodou poplastovaného pletiva také jeho bezúdržbovost. Nepotřebuje téměř žádnou péči, pravidelné natírání a takto vám vydrží až několik desítek let. Samozřejmostí je přitom i barevná stálost, kterou zaručí plast stabilizovaný proti různým povětrnostním podmínkám a UV záření.

Co se týče barev, vybírat můžete z hnědé, zelené nebo dokonce modré, žluté, černé, bílé a šedé. Poplastované pletivo se dodává v rolích, nejčastěji po 15, 20 nebo 25 metrech. Součástí balení bývá horní a dolní napínací drát, se kterým zvládne stavbu plotu téměř každý.

Plotové pletivo

Na oplocení klasické zahrady se kromě poplastovaného pletiva hodí i pozinkované plotové pletivo. Tento typ oplocení vyniká taktéž výhodnou cenou (seženete ho již od 33,- Kč) a také špičkovou kvalitou. Pozinkované pletivo může mít různou okatost, což se odráží i na jeho pevnosti a odolnosti.

Svařované pletivo není pro zajíce žádná překážka

Maximální ochranu před zvířaty zajišťuje lesnické pletivo.

Mají-li ploty na zahradu větší oka, pak už mluvíme o svařovaném pletivu. Svařované pletivo můžete použít na zahradě kolem živých plotů a záhonků - pokud však nemáte obavy například ze zajíců. Ti se díky větším okům k vašemu salátu nebo mrkvi dostanou raz dva. Pokud vás ale obavy o vaši výsadbu netrápí, pak svařované pletivo klidně použijte.

Svařované pletivo se vyznačuje velkou pevností. Nedochází proto u něho k deformacím ani rozpletení. Odolnost pletiva zvyšuje zinková úprava a následné poplastování, což má vliv také na značně dlouhou životnost plotu. Svařované pletivo se dodává ve výšce od jednoho metru a v rolích po 25 metrech.

Ploty na zahraduCo takhle pěkný trubičkový plot?

Nakonec zmíníme ještě trubičkový plot, který je ideální kolem zahrádky před domem, kde plní i funkci okrasnou. Originální trubičkový plot totiž sestává z hezkých pozinkovaných trubiček, které jsou od sebe vzdáleny v mezerách dle vašich požadavků. A podle vašeho přání můžete volit také barvu tohoto plotu na zahradu (dle vzorníku RAL).

Trubičky plotu jsou vysoce odolné a skvěle se kombinují například s gabionovou podstavou. Záleží však čistě na vašich představách, jaké oplocení zvolíte. Výběr je široký, tak hurá do toho.


Chcete poradit s výběrem svého nového plotu na zahradu? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

© 2021, DOPS s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Vytvořeno na eBRÁNA eshop

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR
PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI
"NOVÝ IMPULS"

Přeskočit na začátek stránky