Úvod Magazín S kvalitním pletivem na kotec pro psa máte vyhráno

S kvalitním pletivem na kotec pro psa máte vyhráno

Svařované pletivo na kotce pro psyJeště předtím, než si pořídíte psa, je nutné opatřit mu vlastní bydlení. Tím samozřejmě myslíme boudu a kotec. Pokud nevěříte svým kutilským schopnostem, samozřejmě si kotec můžete koupit. V tom případě se ale připravte na poměrně vysokou investici. Boudu a kotec pro psa zvládnete díky našemu návodu postavit sami během víkendu. Stačí si nakoupit potřebný materiál a držet se našich rad.

Jak postavit kotec pro psa

Kotec je pro psa něco jako pro vás ložnice. Je to jenom jeho území, ve kterém odpočívá, spí a jí. Proto psovi musíte připravit vhodné podmínky pro celoroční život venku. 

1. Vybetonujte základ

Kotec by měl být situován v blízkosti domu, ale ne hned za plotem, aby k němu měli přístup cizí lidé. I pejsek chce mít svůj klid. Z kotce by měl mít zároveň dobrý přehled, co se kolem děje. Nejprve musíte vybetonovat podezdívku, aby se pes nemohl podhrabat. Podlaha kotce by měla být větraná, aby nenavlhla. Rám kotce můžete vytvořit z plotových sloupků nebo využít plotové rámy. Velikost kotce zvolte podle plemena psa.

2. Podlaha a střecha boudy

Obvod (rám) podlahy by měl být tvořen masivními trámky. Pro výplň pak můžete použít OSB desky, které využijete i na strop boudy. Nezapomeňte, že střecha musí mít sklon, aby odtékala voda.

Doporučujeme vám provést tepelnou izolaci boudy. Tak bude váš pejsek v pohodě i v zimě. Použijte klasický polystyren. Boudu také můžete vystlat slámou.

3. Uzavření kotce 

Jaké nakoupit pletivo na kotec? K uzavření kotce můžete použít klasické plotové pletivo. Pokud ale máte větší psí plemeno, doporučujeme spíše svařované pletivo, které vydrží pod náporem psích pacek. Pokud je kotec na místě, kde často profukuje, vytvořte pejskovi závětrnou stranu. Opět použijte OSB desky.

Chcete poradit s výběrem pletiva na kotec? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

© 2021, DOPS s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Vytvořeno na eBRÁNA eshop

EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR
PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI
"NOVÝ IMPULS"

Přeskočit na začátek stránky